A Terepmunka egy olyan szolgáltatás, melyet eredetileg nem terveztem, de a családi igények végett elindítottam. Ugyanis a már intézménybe járó kisgyermekek ottani működéséről és viselkedéséről, sokszor nehézkes úgy pontos információkat leszűrni, hogy több kézen futnak át, illetve nem az én szememmel nézik.
A pedagógusokkal való gördülékenyebb együttműködés elősegítése, és a kisgyermekek közösségbeli reakcióinak pontosabb megértése szintén célja a szolgáltatásnak.
A Terepmunka keretei között, egy bizonyos időintervallumban megfigyelem a kisgyermeket az intézményi csoportban, majd a tapasztalatokról egy konzultáció keretei között tájékoztatom a családot. Ennek fényében tervezzük át a korai intervenciós, vagy a terápiás foglalkozásokat, hogy azok még jobban szolgálják a hétköznapokat és pozitív irányba mozdítsák a család életminőségét.
FIGYELEM!
Terepmunkát kizárólag az intézmény és a csoportban dolgozó pedagógusok beleegyezésével, és velük való egyeztetés után vállalok! A szolgáltatás csak abban az esetben kérhető, ha a látogatásom nem ütközik az intézményi házirenddel, jelenlétem nem nehezíti az ott dolgozók munkáját. Amennyiben ez nem megoldható, a szolgáltatás teljesítését sem vállalom!